2017. 06. 20. Festékkel öntötték le Kölcsey Ferenc emléktábláját Huszton
A kárpátaljai településen a vandálok továbbra is folytatják az emléktáblák megrongálását. Ezúttal ismeretlenek zöld színű festékkel öntötték le Kölcsey Ferenc magyar költő, politikus és nyelvújító, a nemzeti himnusz megírójának emléktábláját, melyet a huszti várromnál állítottak ki. Korábban a vandálok festékkel locsolták le Avhusztin Volosin, az egykori Kárpát-Ukrajna elnökének állított emléktáblát. Kigúnyolták Mikola Arkasz, az Ukrán Népköztársaság ezredesének sírját is – számol be a ProZak.info hírportálra hivatkozva a karpatinfo.net.
Kövessen minket Facebookon is!
Most szól:
23:00 - Ukrán Irodalom 1 (ism.)
Frekvencia: Pulzus Rádió
Irodalmi óra
![]()





