Felavatták és felszentelték a vereckei honfoglalási emlékmű új oltárkövét
Felavatták és felszentelték a vereckei honfoglalási emlékmű új oltárkövét – ünnepélyesen felavatták és felszentelték tegnap Vereckén a honfoglalási emlékmű magyarországi támogatással készült új oltárkövét, amellyel az ukrán nacionalisták által néhány éve megrongált szakrális gránittömböt pótolták. Brenzovics László, a Kárpátaljai Magyar Kulturális Szövetség (KMKSZ) elnöke, az ukrán parlament képviselője beszédében azt emelte ki, hogy a kárpátaljai magyarság felelőssége a vereckei honfoglalási emlékműnek mint össznemzeti szimbólumnak, szakrális helynek a megőrzése. Az ünnepség zárásaként a történelmi egyházak papjai megszentelték és a résztvevők megkoszorúzták a honfoglalási emlékmű új oltárkövét – számol be az MTI.
Kövessen minket Facebookon is!
Most szól:
11:10 - Turmix
Frekvencia: Pulzus Rádió
A legjobb zenék és a legszebb köszöntések műsora. SMS:2320, "PULZUS" kezdőszó
![]()





