Tűz ütött ki a csernobili zónában lévő Vörös-erdőben
Tűz ütött ki a csernobili zónában lévő Vörös-erdőben – azon a területen csaptak fel a lángok, ahol a legmagasabb a radioaktivitás szintje – közölte tegnap az ukrán katasztrófavédelmi szolgálat. A tűz kb. 12 hektár erdőterületet érintett. Kisebb gócokban lobbant fel, de egymáshoz közel. Az oltásban 130 tűzoltó vesz részt 27 technikai eszközzel, továbbá két repülőgép és egy helikopter. A legfrissebb adatok szerint még mindig kb. 6 hektár erdőterület áll lángokban – adta hírül a 112-es csatorna. A katasztrófavédelem szóvivője a radioaktivitás szintjével kapcsolatosan azt mondta, hogy az a területen eleve magas, de stabil, azaz növekedést eddig nem mértek, közli az MTI.
Kövessen minket Facebookon is!
Most szól:
23:00 - Ukrán Irodalom 1 (ism.)
Frekvencia: Pulzus Rádió
Irodalmi óra
![]()





