Magyarország továbbra sem támogatja a NATO-Ukrajna csúcstalálkozót
Magyarország továbbra sem támogatja a NATO-Ukrajna csúcstalálkozót a kisebbségi jogok megsértése miatt – jelentette ki Menczer Tamás, a Külgazdasági és Külügyminisztérium tájékoztatásért és Magyarország nemzetközi megjelenítéséért felelős államtitkára. Ezen kívül nem járul hozzá miniszteri szintű találkozók összehívásához sem. Amíg az elvett kisebbségi jogokat nem adják vissza, addig a magyar kormány blokkolja Ukrajna euroatlanti integrációs törekvéseit – adta hírül a Kárpátaljalap.net





