Magyarországtól kapnak klórt a kárpátaljai vízművek
Magyarországtól kapnak klórt a kárpátaljai vízművek- korábban beszámoltunk arról, hogy az Ungvári Vodokanal kommunális vállalat nem tud klórhoz jutni, mivel leállt a termelés abban az ukrajnai gyárban, amely az országban egyedüliként állít elő a vezetékekbe jutó víz fertőtlenítésére szolgáló folyékony klórt. Hennagyij Moszkal kárpátaljai kormányzó Magyarország Ungvári Főkonzulátusához fordult a víz fertőtlenítéséhez nélkülözhetetlen folyékony klórért. A kormányzó beszámolt arról, hogy Magyarország, reagált a kérésre és humanitárius segélyben részesíti Kárpátalját, elmondása alapján folyamatban van a folyékony klór minél gyorsabb szállítási mechanizmusának meghatározása, arra számítanak, hogy már jövő héten megérkezik- tájékoztat a kárpátaljalap.net





