15 millió forintot fordít a magyar kormány az ukrán katonák gyerekeinek idei üdültetésére
15 millió forintot fordít a magyar kormány az ukrán katonák gyerekeinek idei üdültetésére- három turnusban viszik üdülni az ukrán katonák gyermekeit Magyarországra- tudatta a kárpátaljalap.net . A gyerekek kísérő tanáraikkal hét napot nyaralhatnak a Velencei tó partján, ahová az első csoport július 22-én indult el. Emellett az az Erzsébet-táborok keretében az idén 6 héten keresztül mintegy 880 kárpátaljai magyar nemzetiségű fiatal, valamint 440 magyarul tanuló ukrán nemzetiségű gyermek nyaralhat a zánkai Erzsébet-táborban.





