Moszkvai és kijevi tisztviselők részvételével tárgyalások kezdődtek a héten Berlinben
Moszkvai és kijevi tisztviselők részvételével tárgyalások kezdődtek a héten Berlinben annak érdekében, hogy rendezzék az ukrajnai orosz gáztranzit visszaesése miatt kialakult vitás kérdéseket. Az Ukrajnán keresztül történő orosz gáz szállítására vonatkozó szerződés 2019-ben lejár, így várhatóan csökken majd a transzportálás, ami az ukrán gáztranzit-bevételek visszaesésével is jár majd. A tárgyalások további témája az Északi Áramlat-2 gázvezeték megépítésére irányul, mely igen fontos az Európai Unió országainak szempontjából. Az egyeztetésen érdemi előrelépés nem történt az ügyben, várhatóan további tárgyalásokra kerül majd sor – tudatta a KISZo.net.





