Folyamatosan nő a kárpátaljai fogyasztók gáztartozása
Folyamatosan nő a kárpátaljai fogyasztók gáztartozása, amely mára meghaladja a 940 millió hrivnyát. A szolgáltató ezért azt javasolja a lakosságnak, kössenek szerződést az adósság törlesztésére. A vállalat tájékoztatója szerint augusztus 15-ig van lehetőség az átütemezésre, mely révén havonta a teljes tartozás 33 százalékát kell befizetni. Ezzel elkerülhető, hogy az érintetteket megfosszák a fűtési idényre szóló szubvencióhoz való jogtól. Ezzel a lehetőséggel viszont csak azok élhetnek, akiknek nincs peres-ügye a szolgáltató-céggel – tudatta a Kárpátinfo.net.





