Videófelvételhez és független teszteléshez kötnék a pedagógusok béremelését
Videófelvételhez és független teszteléshez kötnék a pedagógusok béremelését-A pedagógusoknak 2019 januárjától külső független tesztvizsgát kell tenniük, továbbá felvételt kell készíteniük óráikról a magasabb kategóriába történő besorolás eléréséhez. A ZNO letételén kívül a tanároknak egy 15-30 perces videóbeszámolót kell készíteniük, amiben bemutatják saját tanítási technikáikat, módszereiket, és rávilágítanak a tanulók készségeire, képességeire. A bizottság pozitív elbírálása esetén a pedagógusok megkaphatják a megfelelő minősítést és a 20%-os fizetésemelést, aminek kifizetésére azonban csak 2020-tól kerül sor. Közölte a karpatalja.ma





