Műhelykonferencia az 1968-as csehszlovákiai események 50. évfordulója alkalmából
Műhelykonferencia az 1968-as csehszlovákiai események 50. évfordulója alkalmából-A rendezvényt a II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskola Történelem- és Társadalomtudományi Tanszéke és a Lehoczky Tivadar Társadalomtudományi Kutatóközpont szervezte a tegnapi napon.A rendezvényt Szilágyi Mátyás, Magyarország Beregszászi Konzulátusának főkonzulja nyitotta meg. A műhelykonferencia végén Orosz Ildikó, a Rákóczi-főiskola rektora, személyes élményeit osztotta meg arról, hogy milyen félelmek jelentek meg 1968-ban a kárpátaljai magyarok körében a Csehszlovákiába – elsősorban a felvidéki magyar területekre – való vezénylésük kapcsán.Közölte a karpatalja.ma





