Megállapodott a magyar-román gazdasági vegyes bizottság összehívásáról Szijjártó Péter, a Miniszterelnökség külügyi és külgazdasági államtitkára, a bizottság magyar társelnöke, a bukaresti kormány gazdasági miniszterével, a bizottság román társelnökével
A testület február 27-28-án Budapesten fog összeülni.
Szijjártó Péter azt mondta: Magyarországnak stratégiai nemzetgazdasági érdeke fűződik a magyar-román gazdasági együttműködés fejlesztéséhez. Románia a hatodik legfontosabb kereskedelmi partnere Magyarországnak, Magyarország pedig Románia ötödik legfontosabb kereskedelmi partnere. A magyar export 4,8 milliárd euró, és ez tovább szeretnék növelni - hangsúlyozta.
Forrás:Pulzus FM
Kövessen minket Facebookon is!
Most szól:
10:10 - Határtalan
Frekvencia: Pulzus Rádió
A Kárpát - medencei református rádiók közös müsora
![]()





