Mintegy 15 ezer egyetemista, 12 kijevi felsősoktatási intézmény hallgatója lépett sztrájkba tegnap, követelve Viktor Janukovics elnöktől Ukrajna EU-társulási megállapodásának aláírását.
Helyszíni beszámolók szerint a diákok a városközpontban lévő Függetlenség terén csatlakoztak a múlt csütörtök óta demonstráló EU-pártiakhoz.
Az egyetemisták leszögezték, hogy maguktól szerveződtek, nem politikai erők és nem is az oktatási intézményük vezetésének ösztönzésére. Közben Nyugat-Ukrajnából, Lvivből és Luck városából is érkeztek diákok, hogy csatlakozzanak a fővárosi EU-párti megmozduláshoz.
Forrás:Pulzus FM
Kövessen minket Facebookon is!
Most szól:
10:10 - Határtalan
Frekvencia: Pulzus Rádió
A Kárpát - medencei református rádiók közös müsora
![]()





