Mintegy 40 Greenpeace-aktivista hatolt be csákányokkal felszerelkezve hétfőn a román parlament előtti gyepes részre, és a verespataki aranybánya-beruházás ellen tüntetett.
2013. december 10., keddAz aktivisták a román bányatörvény módosítása, valamint a verespataki bányaberuházást elősegítő jogszabálytervezet ellen is tiltakoztak, amelyek jelenleg a román parlament asztalán vannak. A tüntetők "bányaterületté nyilvánították" a parlament előtti füves részt, és elkezdtek árkot ásni. A csendőrség rövid idő után elvezette őket, a tüntetők nem tanúsítottak ellenállást.
Forrás:Pulzus FM (Európa Rádió)
Kövessen minket Facebookon is!
Most szól:
11:10 - Turmix
Frekvencia: Pulzus Rádió
A legjobb zenék és a legszebb köszöntések műsora. SMS:2320, "PULZUS" kezdőszó
![]()





