Ukrajnába utaztak a Visegrádi országok külügyi vezetői.
Munkalátogatás céljából tegnap éjszaka Martonyi János magyar, Miroszláv Lájcsák, szlovák, Ljubomér Záorálek cseh, és a lengyel külügyminiszter képviselője Kijevbe utazott. A V4- ek küldöttsége a mai nap Olekszandr Turcsinov ideiglenes államfővel, Arszenyij Jacenyuk miniszterelnökkel, Vitalij Klicskóval, az Ütés (UDAR) párt elnökével és várhatóan Julija Timosenkóval találkoznak-tudatja az MTI. Az ukrán fővárosból Donyeckbe utaznak tovább, ahol a kormányzóval és az orosz közösség képviselőivel egyeztetnek. Martonyi János külügyminiszter tegnap az MTI-nek adott nyilatkozatában elmondta, hogy azért utaznak a visegrádi országok (V4) külügyi vezetői Kijevbe, hogy támogassák Ukrajnát a válság leküzdésében, és segítsék az ukrajnai demokratizálódást.
Forrás:Pulzus FM (MTI)
Kövessen minket Facebookon is!
Most szól:
22:00 - Night Top Music
Frekvencia: Pulzus Rádió
A modern zene kedvelőinek... ;)
![]()





