Ukrajnában újra felállítják a Nemzeti Gárdát, válaszul Oroszország krími beavatkozására.
Arszen Avakov belügyminiszter Facebook-oldalán tájékoztatott arról, hogy holnap benyújtják az erről szóló törvényjavaslatot a parlamentbe, és rövidesen megkezdik a mozgósítást is. Húszezer gárdista fogja őrizni a határokat és a közrendet az országban. A Nemzeti Gárda 1991-2000 között működött Ukrajnában, Leonyid Kucsma akkori elnök oszlatta fel.
Forrás:Pulzus FM (MTI)





