Újra kezdi működését egy atomerőmű Japánban
A Sendai atomerőmű két reaktorának újraindítására adott engedélyt Japánban a Kagoshima Prefektura parlamentje. Ez az első atomerőmű, mely a Fukushima – 1 atomerőmű katasztrófája után újrakezdi munkáját - írja a RiaNovoszti. A közlés szerint a 2011-ben történő baleset előtt Japán elektromos energia szükségének 30% -át atomenergiával fedezte. Azóta mind a 48 atomreaktor üzemen kívül van a szigetországban.
Forrás:Ria Novosti
A kép csak illusztráció
Kövessen minket Facebookon is!
Most szól:
04:00 - Ukrán Irodalom 1
Frekvencia: Pulzus Rádió
Irodalmi óra
![]()





