Karácsonyt ünneplik az ortodox keresztyének
A római katolikus egyház Vízkereszt napját ünnepelte tegnap. A hagyomány szerint a három királyok ezen a napon látogatták meg a kisded Jézust Betlehemben. Tegnap a római Szent Péter-bazilikában Ferenc pápa mutatott be ünnepi misét. Ezzel a nyugati keresztényeknél véget értek a karácsonyi ünnepek. A Julián-naptárat használó ortodox keresztyéneknél csak ma, január 7-én kezdődött a karácsony.
Forrás: hu.euronews.comKövessen minket Facebookon is!
Most szól:
10:10 - Határtalan
Frekvencia: Pulzus Rádió
A Kárpát - medencei református rádiók közös müsora
![]()





