Március első felében az Európából Ukrajnába érkező földgázimport négyszeresen meghaladta az Oroszországból érkező mennyiséget.
Március első felében az Európából Ukrajnába érkező földgázimport négyszeresen meghaladta az Oroszországból érkező mennyiséget. Míg Európából 583,4 millió köbméter földgáz érkezett, addig Oroszországból csupán 139,6 millió köbméter – írja a karpatinfo.net a Tsn.ua internetes hírportálra hivatkozva. Az idén Ukrajna az importálandó gáz 60 százalékát Európából akarja vételezni, a fennmaradó részt pedig Oroszországból importálná.
Forrás: karpatinfo.net





