34 halott - újabb merénylet Ankarában
34 halott - újabb merénylet Ankarában. A legutóbbi jelentések szerint 34-en meghaltak és 69-en megsebesültek az Ankara belvárosában vasárnap este, csúcsforgalom idején történt nagyerejű robbanásban. A detonációt egy gépkocsiba helyezett pokolgép okozta, mindössze 300 méterre a katonai parancsnokságtól egy laktanyánál. A török hadsereg szerint személyszállító katonai buszokat támadtak meg, amikor azok megálltak a közlekedési lámpánál. Múlt hónapban, szintén egy katonai konvoj elleni merényletben 28-an vesztették életüket a török fővárosban. Azt egy törökországi kurd militáns csoport vállalta magára – tudósít az euronews.
Forrás: euronews





