Magyar támogatással készült 1956-os emlékművet avattak Ungváron
Magyar támogatással készült 1956-os emlékművet avattak Ungváron. Az 1956-os forradalom és szabadságharc hőseinek és a kommunista diktatúrák áldozatainak tiszteletére avattak a magyar kormány támogatásával állított emlékművet szombaton Ungváron az egykori szovjet politikai rendőrség, a KGB helyi székháza előtti téren. Avató beszédében Latorcai Csaba, a magyar Miniszterelnökség kiemelt társadalmi ügyekért felelős helyettes államtitkára hangsúlyozta: az emlékműállításra abból az alkalomból kerül sor, hogy 60 évvel ezelőtt, 1956. március 20-án volt az ungvári magyar középiskola szovjetellenes szervezkedésért perbe fogott tanulóinak a zárt tárgyalása – tudósít az MTI.
Forrás: MTI
KÉP: zakarpattya.net.ua





