Április elsejétől tilos horgászni!
Jön a halak tavaszi ívása emiatt április 1-től Ukrajna legtöbb álló- és folyóvizén tilos a horgászat. A vízi élőlények védelméről a Nereszt (Ívás) akció keretében az Állami Környezetvédelmi Felügyelőség megyei vezetősége és az Ukrán Nemzeti Polícia együttesen gondoskodik. Operatív csoportok létrehozását tervezik, melyek felelni fognak az orvhorgászat és orvhalászat megakadályozásáért – számol be a karpataljalap.net. A bírság összege 340–680 hrivnya között mozog az átlagos embereknek és büntetőjogi felelősségrevonással is járhat, továbbá elkobozzák a horgászfelszereléseket, valamint a kifogott halakat. Ezenkívül minden egyes illegálisan kifogott hallal annak méretétől függetlenül nő az orvhorgászat által okozott kár mértéke (pl.: a harcsák darabjának értéke – 425 hrivnya, a csukáé – 340 hrivnya, a fogassüllőé – 510 hrivnya, az aranyosfejű halé – 170 hrivnya).
Forrás: karpataljalap.net
Kövessen minket Facebookon is!
Most szól:
11:10 - Hétvégi Kívánságműsor
Frekvencia: Pulzus Rádió
SMS: 2320, Adásvonal: 095 709 709 7
![]()





