2016. 08. 23. Az emberek nem engedik az újrahasznosító üzem elhelyezését Lemberg megyében
Jelenleg még nem találtak helyet a szemétfeldolgozó üzemnek, mivel a megyében egy közösség sem egyezett bele abba, hogy a saját területükön hulladék-újrahasznosító üzemet telepítsenek. A városban öt szemétgyűjtő vállalat működik – adta hírül az RBK-Ukrajina Lemberg polgármesterének szavaira hivatkozva, tájékoztat a karpatinfo.net. Korábban rádiónk is beszámolt arról, hogy a Lemberg város közelében található Hribovicsiben május 30-án leomlott egy több méter magas szemétréteg, miután oltani kezdték a hulladéklerakóban keletkezett tüzet. A szemét négy embert temetett maga alá, a keresésükre induló mentőalakulatok eddig három társuk holttestét találták meg.
Kövessen minket Facebookon is!
Most szól:
21:00 - Zenesáv
Frekvencia: Pulzus Rádió
Az autentikus népzene, a folk, a rock nagyjai csendülnek fel zenei műsorunkban.
![]()





