2016. 10. 12. Demény István szenegáli élményeiből nyílt fotókiállítás
A mai napon 15 órától került sor a megnyitó ünnepségre a Fodó Sándor Kulturális Központban. A fotók október 31-ig minden hétköznap megtekinthetőek. A hetvennégy éves, Szolnokon élő fotográfus édesapja által már kisgyermekkorában megismerkedett a fényképezéssel, ugyanis apja a háború után a környező falvakban gyerek- és családi fotókat készített. Idegenvezetőként a világ sok táján megfordult. Fotóin a különböző országok szépségeit, tájait, az ott élő embereket mutatja be, kiemelve a környezetvédelem fontosságát.





