2016. 11. 02. Magyarországot beválasztották az ENSZ emberi jogi tanácsába
A 47 tagú tanácsba 14 új tagot választottak az ENSZ Közgyűlésének szavazásán. Magyarország 144 voksot kapott. Horvátország is megelőzte Oroszországot, amely 112 voksot kapott. A kelet-európai országoknak fenntartott két helyért Oroszország, Horvátország és Magyarország versengett. Magyarország legutóbb 2009-2012 között volt tagja a testületnek – tudósít az Euronews.





