2016. 11. 23. Szeptembertől indul a mezőgazdasági szakképzés Nagydobronyban
Szeptembertől indul a mezőgazdasági szakképzés Nagydobronyban, ötven férőhelyes kollégiumot adtak át – kétéves szaktechnikusi képzést indít jövő év szeptemberétől Nagydobronyban a II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskola Felsőfokú Szakképzési Intézete. A tervek szerint erdész, vadgazdálkodás, mezőgazdasági gépszerelő, farmergazda, gazdasszony, pék és cukrász szakot indítanak majd. A napokban ünnepélyes keretek között avatta fel az új képzési hely ötven férőhelyes kollégiumát Potápi Árpád János, Magyarország Miniszterelnökségének nemzetpolitikáért felelős államtitkára, valamint Orosz Ildikó, a Rákóczi-főiskola rektora. Az államtitkár bejelentette, hogy a magyar kormány aznapi döntésével további jelentős összegeket fordítanak Kárpátalja fejlesztésére, illetve a kárpátaljai magyarság intézményrendszerének továbbfejlesztésére – adta hírül a karpataljalap.net.





