2016. 11. 28. Meggyúlt az első adventi gyertya Beregszász főterén
Meggyúlt az első adventi gyertya Beregszász főterén – a Közös Advent 2016 program keretében a Beregszászi Római Katolikus Egyházközség és a Pro Cultura Subcarpathica civil szervezet közös szervezésében tegnap színes programokkal egybekötve gyújtották meg Advent első gyertyáját a Beregszász főterén felállított koszorún. A du. 14 órakor kezdődő rendezvényen mézeskalács-készítéssel, egy pohár meleg teával és szendviccsel várták az arra járókat, majd fél 4-kor ünnepélyes keretek között gyújtották meg az első adventi gyertyát. Ezt követően pedig a Beregszászi Római Katolikus Egyház kórusa, a Rákóczi-főiskola kórusa, a Beregszászi Művészeti Iskola diákjai és a Kokas Banda szórakoztatták az érdeklődőket.





