2017.01.05 Megalakult az új Román kormány
Megalakult az új Román kormány- megnyerte a bizalmi szavazást, így szerdán megalakulhatott Románia új koalíciós kormánya. Az előző kabinet 2015 novemberében bukott meg. Egy hónapja tartottak parlamenti választásokat, amely után a Szociáldemokrata Pártnak (PSD) koalícióra kellett lépnie a Liberálisok és Demokraták Szövetségével (ALDE). A kabinetnek a szükséges 232 helyett 295 politikus szavazott bizalmat: a PNL-ALDE koalíció kormányát a Romániai Magyar Demokrata Szövetség és a nem magyar kisebbségek képviselői is támogatták.
Románia az Európai Unió legkorruptabbként elkönyvelt országainak egyike, ezért Brüsszel kiemelt figyelemmel kezeli kormánya munkáját- tudatja az euronews
Kövessen minket Facebookon is!
Most szól:
19:15 - Esti Mese
Frekvencia: Pulzus Rádió
Mese gyerekeknek
![]()





